Kojarzycie tą dziewczynę? Nie jest może najpiękniejsza lub też najfajniejsza, ale nie ma dnia by nie wyglądała rewelacyjnie. Nie dobrze, nie poprawnie, ale re-we-la-cyj-nie. Część z Was ją lubi, inni wręcz nie znoszą, ale każdy mimo tego co mówi, trochę zazdrości jej perfekcyjnego wyglądu.

Jak niektóre dziewczyny robią to, że zawsze świetnie wyglądają? Odpowiedź jest bardzo prosta – starają się i o siebie dbają, każdego dnia, bez wyjątku. Co więcej każda z nich zna kilka zasad, które sprawiają, że wyglądają ponad przeciętną.

Dobrze ubrane dziewczyny kupują najlepszą jakość na jaką je stać.

Dobrze ubrane dziewczyny zawsze wybierają najlepszą jakość ubrań na jakie mogą sobie pozwolić. Zamiast kilku słabych t-shirtów kupują jeden, dobry jakościowo, który będzie zawsze dobrze wyglądać. Kupując ubrania sprawdzają czy zrobione są one z porządnej tkaniny lub dzianiny. Nigdy nie kupują na wyprzedaży pod wpływem emocji. Jeśli udają się na wyprzedaże to tylko po upatrzone wcześniej ubrania, buty czy dodatki, które pasują do zawartości ich szafy. To nie prawda, że porządne rzeczy kosztują majątek. W każdej sieciówce można znaleźć sekcję premium quality, gdzie ubrania zrobione są z bardziej wyszukanych materiałów, na przykład H&M ma świetne kaszmirowej swetry (100%kaszmir, nie mieszanka) czy Gold Label Mohito gdzie znajdziecie swetry z wełną w przystępnej cenie.

Dobrze ubrane dziewczyny noszą swoje najlepsze ubrania na co dzień.

Każda dobrze wyglądająca dziewczyna nie oszczędza swoich dobrych ubrań – ona nosi je na co dzień. Często najlepsze ubrania lądują w szufladach odłożone na „później” albo na „specjalne okazje”. Niestety bywa tak, że specjalne okazje nie zdarzają się często i ubrania po prostu niszczeją. To, co nosimy opisuje nas, tworzy nasz wizerunek. Kto będzie wiedzieć, że jesteś fanką skórzanych kurtek jeśli wiszą one tylko w szafie?

Dobrze wyglądająca dziewczyna swoje najlepsze ubrania nosi także w domu. Pukając znienacka do jej mieszkania, nie zastaniecie jej w poplamionym dresie lub dziurawym swetrze, który awansował do rangi „szkoda mi wyrzucić to znoszę go po domu”, a na przykład w fajnym dresie, który także pasuje do tego, jak lubi się nosić. To samo odnosi się do bielizny i piżam. Każda kobieta musi mieć porządną bieliznę i dobrą piżamę.

Dodatkowo, stylowa dziewczyna wyzbyła się mylnego przekonania „może się jeszcze przyda” – tym sposobem zostajemy z pełną szafą niepotrzebnych rzeczy, a tak na prawdę nie mamy co na siebie włożyć. Raz na sezon warto wyrzucić wszystko na środek pokoju, przejrzeć i to co już nie nadaje się do noszenia, spakować i oddać.

 

Dobrze ubrane dziewczyny dokładnie wiedzą co na siebie założą, a właściwie dokładnie wiedzą czego na siebie nie założą.

U stylowych dziewczyn nigdy nie ma czegoś takiego jak poranne pośpieszne wyrzucanie ubrań z szafy. Mają przygotowane ubrania, w tym zestawy awaryjne. Poza tym gdy wszystko do siebie pasuje nie ma miejsca na pomyłki.

Co sezon dyktowane są nowe trendy co sprawia, że sklepy przepełnione są wszystkim co modne. Dziewczyna, która świetnie wygląda wybiera z nich tylko to, co do niej pasuje. Nie nosi na siłę czapki bosmanki, która nie pasuje do jej stylu, a wybiera wężowe mokasyny, które świetnie komponują się z dżinsem.

 

Dobrze ubrane dziewczyny przywiązują uwagę do biżuterii, butów i torebek.

Biżuteria świadczy o kobiecie, podobnie jak buty czy torebka. Pokaż mi swoją biżuterię, a powiem Ci kim jesteś. Spójrzcie na Francuzki, których styl wielbi cały świat. Czy są one obwieszone kolorowymi tanimi świecidełkami? Nigdy. Zawsze stawiają na klasykę – srebro, złoto, delikatna bransoletka czy pierścionek, ciekawy naszyjnik. Nic tak nie psuje nawet najlepszego stroju jak kiepska biżuteria. Dobre dodatki mogą podkręcić każdy strój. Biały t-shirt i dżinsy mogą stać się Twoim najlepszym zestawem jeśli dodasz do nich piękne kolczyki.

 

Dobrze ubrane dziewczyny nie pozwalają sobie na zły wygląd.

Do stylu dochodzi się z czasem. To nie dzieje się po obejrzeniu jednego odcinka programu o metamorfozach czy podczas jednych zakupów ze stylistą. To czasochłonny proces z wieloma próbami i błędami. Jednak warto próbować, szukać i tworzyć siebie.

Jak Cię widzą tak Cię piszą i choćbyś nie wiem co robiła, ktoś zawsze oceni Cię po wyglądzie. To zupełnie nic złego. Jednak miło jest usłyszeć : zawsze świetnie wyglądasz!

You May Also Like

One comment

Reply

Wróciłaś, super! :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.