Jest kilka rzeczy w szafie każdej kobiety i każdego mężczyzny, które bezdyskusyjnie trzeba mieć najlepszej jakości. Oprócz bazy ubraniowej, butów i torebek, warto zadbać o oczy, kupując dobre okulary przeciwsłoneczne. Dobrze dobrane okulary dodają stylizacji sznytu i podkreślają styl. Poza tym, nic tak nie ukrywa nieprzespanych nocy jak para czarnych, zasłaniających sporą cześć twarzy, okularów przeciwsłonecznych.

Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać?

Co najważniejsze po okulary przeciwsłoneczne powinniśmy udać się do optyka. Kupując w salonie mamy pewność, że produkt będzie posiadał wszystkie atesty, najlepsze filtry, a w razie wątpliwości, jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać, doradzi nam fachowa obsługa. Sieciówki zachęcają nas do kupienia ciekawych, kolorowych okularów przeciwsłonecznych, z filtrem uv i w niskich cenach. Jednak jakość tych okularów znacznie odbiega od modeli stworzonych przez marki, które zajmują się jedynie produkcją okularów.

Okulary powinny podkreślać nasz styl. Dlatego jeśli czujesz się dobrze w klasycznych rzeczach wybierz proste oprawki. Jeśli lubisz gdy Twoje akcesoria zwracają uwagę, wybierz bardziej ozdobne modele. Jeśli nie wiesz na jaki kształt oprawek się zdecydować, istnieje złota zasada – zawsze wybieraj te, które nie powielają kształtu twarzy. Jeśli Twoja buzia jest kwadratowa, unikaj kwadratowych oprawek, zdecydowanie lepiej wyglądać będziesz w tych zaokrąglonych. Nigdy nie wybieraj okularów szerszych od twarzy. Co więcej, zwróć uwagę na brwi. Często zapominamy jak ważne przy doborze oprawek są brwi. Powinny one powielać górną oprawę okularów. Mały trick: jeśli uważasz, że Twój nos jest odrobinę zbyt duży, zsuń delikatnie okulary. To sprawi wrażenie, że nos jest mniejszy i smuklejszy.

Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać do kształtu twarzy?

Jeśli jesteś posiadaczką owalnej twarzy pasować Ci będzie każdy model. Jednak nie decyduj się na owalne, wybierz bardziej prostokątny model. Świetnie sprawdzą się w tym przypadku aviatory ( np. ten model, który mam na sobie ) czy np. model Justin marki Ray Ban.

Jeśli masz kwadratową twarz, załóż duże okrągłe okulary, to sprawi, że buzia wyda się delikatniejsza. Unikaj wszystkich ostro zakończonych oprawek.

Przy trójkątnej twarzy najlepiej wyglądać będą okulary, które delikatnie przysłaniają czoło, jednak nie prostą linią. Świetnie sprawdzą się okulary „kotki” lub „motylki”

Posiadaczki wysokiego czoło powinny wybrać oprawki, które delikatnie zasłaniają brwi i czoło. Pamiętaj jednak by nie były zbyt przytłaczające.

Jaki filtr UV wybrać?

Wybierając okulary przeciwsłoneczne nie powinniśmy kierować się jedynie ich wyglądem. Muszą one mieć przede wszystkim dobry filtr, który ochroni nasze oczy przed szkodliwymi promieniami UV. Możemy dodatkowo wybrać także filtr polaryzacyjny, który ogranicza powstawanie oślepiających refleksów świetlnych (świetnie sprawdza się to i latem i zimą, gdy promienie słoneczne odbijają się od białej powierzchni śniegu). Gdy wybieramy się w góry dobrze mieć okulary, które mają filtr kategorii 4 – pochłania on najwięcej szkodliwego promieniowania. Dla naszej strefy geograficznej sprawdzi się filtr kategorii 3.

 

Niespodzianka od Kodano – kupon rabatowy na zakup okularów!

Dla wszystkich czytelników mojego bloga Kodano Optyk przygotował super 15 % zniżkę na zakup okularów z całego asortymentu!

Przy zamówieniu wystarczy wpisać – LDTCL15 – kupon ważny jest do 31.08.2017 r.

 

okulary kodano streetstyle spodnica w kwiaty marynarka dwurzedowa zara okulary kodano streetstyle spodnica w kwiaty marynarka dwurzedowa zara okulary kodano streetstyle spodnica w kwiaty marynarka dwurzedowa zara okulary kodano streetstyle spodnica w kwiaty marynarka dwurzedowa zara okulary kodano streetstyle spodnica w kwiaty marynarka dwurzedowa zara okulary kodano streetstyle spodnica w kwiaty marynarka dwurzedowa zara Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać? Kodano Optyk.


OKULARY: WILLIAM MORRIS KODANO.PL | MARYNARKA: ZARA | TOREBKA: CHRISTIAN LAURIER | TOP: COS

Post powstał we współpracy z Kodano Optyk.

You May Also Like

2 comments

Reply

Świetny post :*

Reply

:)

Leave a Reply

Your email address will not be published.