Céline zawsze była moim wzorem. Wysmakowana, elegancka, przepiękna w swej prostocie. Wyróżniała ją najwyższa jakość materiałów, wspaniała linia płaszczy.. mogłabym wymieniać naprawdę długo. Nawet bazarowa kratka, którą Céline zaprezentowała na płaszczu w 2013 roku była gustowna – tak, bazarowa i gustowna w jednym zdaniu mogą się pojawić tylko w tym przypadku. Céline oznaczała klasę.

Céline
Céline 2013

Hedi Slimane zabił Céline

Napisałam oznaczała ponieważ tak było. Dla mnie, dla wielu fanek Céline, do wczoraj. Hedi Slimane przejmując markę zabrał z Céline é, a potem cała jej duszę. Samo usunięcie é z nazwy było bardzo ryzykownym posunięciem. Fanki przyzwyczajone do francuskiego sznytu podniosły rumor. Céline bez é brzmi jak słaba podróbka – po prostu tanio.

Po odebraniu marce francuskiej nuty dyrektor kreatywny marki pokusił się o więcej. Odebrał jej klasę. Projektant znany z tego, że każdą markę dostosowuje do swojego własnego stylu, ubrał Céline w czerń, cekiny, gotyk, ciężkie buty i skórzane kurtki. Céline z eleganckiej kobiety, stała się podlotkiem stojącym przed głośnym klubem w zeszłorocznej sukience. Gdzieś to już to wszystko widzieliśmy? Tak, dyrektor kreatywny marki zdecydował się nawet na powtórzenie swojego własnego projektu z czasów gdy zmieniał Saint Laurent. Taka sama mini? Dlaczego nie.. a sama mini jest bardzo w stylu sylwestrowej kolekcji H&M. Bez urazy H&M.

Céline
Céline po lewej, YSL po prawej

Byé Céline, byłaś piękna.

Od wczoraj cały świat mody mówi o Céline. Wyznawczynie Céline ubolewają nad zniszczeniem dziedzictwa Phoebe Philo. Wyznawczynie? Tak, Céline miało wyznawczynie, które ze wstrzymanym oddechem śledziły każdy pokaz Philo. Czy Céline dobrze zniesie tą zmianę? Wszystkie kobiety, które do tej pory wzdychały do projektów Philo będą zrozpaczone. Żegnaj Céline, kobieto z klasą, elegancka i szykowna w swoim minimalizmie, witaj tandetna koleżanko.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published.